80 Yıllık Bir İkon: RAY-BAN Güneş Gözlüğü

80 Yıllık Bir İkon: RAY-BAN Güneş Gözlüğü

12 Ekim 2021

RAY-BAN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ 

Popüler kültürün olmazsa olmaz simgelerinden biri olan Ray-Ban, 80 yıl önce bir güneş gözlüğü markası olarak piyasaya sürüldüğü günden bu yana kullanım ve konfor önceliğinin yanı sıra modaya da yön verir parçalarla karşımıza çıkıyor. 2018 yazının devrimsel nitelikteki parçalarını aslında tanıyorsunuz. Dört ana modelden yola çıkan Ray-Ban, aviator, round, clubmaster ve wayfarer modellerini "reinvention” adı altında 80. Yılın şerefine yeniden yorumluyor.

Tam bir mucit fabrikası olan Ray-Ban, geometrik çerçeveli güneş gözlüklerini ilk piyasaya sürdüğünde, dünya çapında bir patlama yaşanmış, oval, hexagonal ve octagonal çerçevelerin etkisi ise halen devam etmektedir.

Tarzından asla ödün vermeyenlerin yegane tasarımcısı ve tedarikçisi olan Ray-Ban güneş gözlükleri, yeni sezon aviator güneş gözlüklerinde, asıl tasarıma sadık kalarak hazırladığı yeni koleksiyonunun en özel parçalarını sadece online satışa sunarken, 80’lerin pop-art kültürünü parlak renkleri ile mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Kadın ve erkek güneş gözlüğünde zamansız modellerinin her zaman arkasında duran Ray-Ban, Blaze serisi ile sınırları ortadan kaldırarak, ince zarif tasarımların arkasındaki materyal zenginliğini ve mükemmel el işçiliğini de ortaya koyuyor. 80. Yıldönümünde, ilk piyasaya sürüldüğü yıllarda öne çıkan havacı modeli, fotokromatik lenslerle yeniden yorumlanarak, apayrı bir deneyim imkanı sunuyor.

Sahalardaki yerini kimselere bırakmayan Ray-Ban, kadınlara özel güneş gözlüğü tasarlamak yerine, unisex çerçeveleri, pastel tonlarda ışıl ışıl lenslerle süsleyerek, ürün yelpazesini en geniş aralıkta tutuyor. Popüler kültürün değişkenliğine mükemmel bir şekilde ayak uyduran, hatta bu değişkenliği yaratanların arasında ilk sıralarda olan Ray-Ban, güneş gözlüğünün ötesinde, imajınızı tamamlayan ve tazeleyen, kadın güneş gözlükleri ile tek başına moda yaratma gücüne sahip ve aynı zamanda erkek güneş gözlüğü modelleri ile de neredeyse bir aSıra yakın bir süredir her an zirvede kalmayı başarmış yegane markalardan biridir. Klasikleşmiş güneş gözlüğü modellerinin alternatif tasarımlarını mutlaka incelemelisiniz. Kullanılan materyallerin zenginliği, Ray-Ban güneş gözlüğünüzü daha vazgeçilmez kılacak. Clubmaster’ınızın alüminyum ya da ahşap olmasını istemez miydiniz? İşte Ray-Ban sizin için tüm gücünü zorluyor.

Modeller arası savaştan hangisi galip gelir bilemeyiz ancak, sizin Ray-Ban‘ınız her daim kazanacak…

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.